+380 98 927 55 18
west4you.jobs@gmail.com

Польська поліція набирає в свої лави українців?

Безкоштовні вакансії роботи в Польщі для українців

Польська поліція набирає в свої лави українців?

Відповідна петиція вже знаходиться в Сеймі! До парламентського комітету внесено петицію з проханням відкрити ряди польської поліції для іноземців.

— Без цього рішення в Польщі до 2038 року або ще швидше вже в 2028 році, (з правом вийти на пенсію після 15 років служби) буде відчутний брак охочих рук до служби в силових структурах” — йдеться в петиції.

Відповідно до Закону про поліцію, на даний момент в силових структурах РП можуть служити лише польські громадяни з відмінною репутацією.

У внесеній петиції прописано, що без допуску іноземців до служби в поліції, протягом декількох років, не буде кому піклуватися про безпеку в РП. Необхідно внести поправки до статті 25: «поліцейську службу може виконувати особа, зареєстрована на території Польщі протягом не менше 6 місяців; до служби допускаються особи з гарною репутацією, котрі мають право на постійне місце проживання на території Республіки Польща».

«Służbę w Policji może pełnić osoba zameldowana na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej przez okres co najmniej 6 miesięcy przed przystąpieniem do pełnienia służby, posiadająca prawo stałego pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej o nieposzlakowanej opinii».

 

Нестача кадрів у лавах польської поліції

 

Зміни в законодавстві неминучі з кількох причин, а основною проблемою є дефіцит персоналу. Можливість виходу на пенсію співробітників поліції після 15 років служби, стрімке старіння населення, низька народжуваність у  жінок (на сьогодні на польську сім’ю припадає 1.45 дитини), міграція молодих осіб  означає, що у силових структурах багато вакантних місць.

— Якщо польське законодавство не допустить до лав поліції іноземців, наприклад, вихідців з Європейського Союзу і Європейської асоціації вільної торгівлі та громадян України, Білорусі, Росії і Казахстану, то до 2038 року (або швидше — до 2028 року, у випадку виходу на пенсію після 15 років служби), поляки будуть змушені самі зі зброю в своїх руках захищати себе від злодіїв, насильників та вбивць», — попереджають автори петиції.

Рафал Янковський, голова профспілки поліції Польщі визнає, що, якщо ситуація не покращиться, все вказує на те, що протягом декількох років, підтримка з-за кордону буде єдино можливим рішенням вирішення кадрової нестачі в силових структурах.

Останнім часом подібна ситуація була в Німеччині, але мова йшла про солдатів. Тому що після того, як німці відмовилися від загальної військової повинності, німецька армія почала страждати від серйозної нестачі персоналу.

 

Як стати поліцейським

 

Варто нагадати, що в 2018 році польська поліція планує збільшити свої лави до 5 869 чоловік. Умови для прийняття на роботу в поліцію наступні:

польське громадянство,
добра репутація,
довідка про несудимість,
середня освіта,
адекватні фізичні та розумові здібності, служба в збройних формуваннях, підпорядкування певній дисципліні,
зберігання службових таємниць, відповідно до вимог, викладених у положеннях про захист секретної інформації.

 

Після подання набору документів, кандидати повинні пройти ще тестування на фізичну форму та психологічні тести. Лише після цього передбачена співбесіда, медогляд та заповнення анкети. Після зарахування на службу передбачено ще  5,5 місяців базової професійної підготовки, професійної адаптації, тимчасового відрядження. Після цього всього поліцейський може повноцінно приступати до виконання своїх обов’язків.

  

 

Джерело: Рафал Янковський, голова профспілки польської поліції (Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów)

Facebook Comments
 

 

Inline
Inline